Szanter - Stec, Tokarz (70' M. Koba), Piechota, Lewicki (46' Nykiel) - Kawecki (46' A. Wardęga), Łuc, Przytuła, Krakowski (63' W. Koba), Piejko - Zajączkowski (60' Szelast)

1:0 Tokarz (bezpośrednio z rzutu wolnego) 33'
2:0 Tokarz (bezpośrednio z rzutu wolnego) 35'
3:0 Lewicki (as. Tokarz) 36'

W pierwszą niedzielę maja przyszło nam zmierzyć się na własnym boisku z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli przemyskiej A-klasy drużyną Jaworu Nehrybka. Mecz zakończył się pewnym i spokojnym zwycięstwem naszej drużyny, w takim samym wymiarze jak spotkanie w rundzie jesiennej.

Już na początku spotkania to drużyna gospodarzy mogła objąć prowadzenie. W 2 minucie po strzale Zajączkowskiego, Jędruch odbił piłkę a strzał dobijającego Piejki został w ostatniej chwili wybity z linii bramkowej przez jednego z obrońców drużyny gości. Wydawałoby się, że GKS pójdzie za ciosem, jednak drużyna z Nehrybki postawiła się gospodarzom i kibicie mogli oglądać wyrównane spotkanie, w którym to żadna z ekip nie wypracowała sobie 100% sytuacji na zdobycie gola. Drużyna gospodarzy swoich sił na objęcie prowadzenia próbowała strzałami z dystansu, jednak uderzenia Przytuły, Kaweckiego czy Piejki padały łupem bramkarza drużyny przyjezdnej bądź mijały one bramkę. Jawor najlepszą okazję na strzelenie gola miał w 20 minucie, kiedy to Semko popisał się dobrym uderzeniem z rzutu wolnego lecz jeszcze lepszą interwencją popisał się Szanter, który obronił ten strzał. W 33 minucie nastąpił przełomowy moment tego spotkania. Piechota wywalczył rzut wolny z okolic pola karnego, do piłki podszedł Tokarz i pięknym strzałem w długi róg bramki, pod poprzeczkę wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. 2 minuty później było już 2:0, można powiedzieć że była to powtórka tej akcji sprzed kilku minut. Rzut wolny, tym razem wywalczony przez Krakowskiego i ponownie Tokarz, niemalże identycznym strzałem podwyższył prowadzenie. Można powiedzieć, że przy obu tych strzał błąd popełnił bramkarz gości, który był źle ustawiony i dostał tzw. dwie piłki za „kołnierz”. GKS poszedł za ciosem i dwie minuty później zdobył kolejną bramkę. Tokarz zagrał świetną piłkę na wolne pole do podłączającego się do akcji Lewickiego. Nasz obrońca wygrał „przebitkę” z W.Głuszką i w sytuacji sam na sam pewnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości. Jeszcze przed przerwą Jawor miał szansę na zdobycie jak się później okazało honorowej bramki. W polu karnym sfaulowany przez Lewickiego został P.Głuszko w konsekwencji czego arbiter podyktował na 11-sty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak jego uderzenie odbiło się od słupka. Zatem do przerwy mieliśmy wysokie i dość szczęśliwe prowadzenie naszej drużyny.

Na początek drugiej połowy trener Olech postanowił wprowadzić na boisko rezerwowych i tak na placu gry pojawili się Nykiel oraz wracający do składu A.Wardęga. W drugiej odsłonie spotkania to GKS był drużyną dominującą. Przez większość czasu utrzymywał się przy piłce, spokojnie rozgrywając ją od obrony i zmuszając przy tym do biegania drużynę gości. Jawor w drugiej odsłonie spotkania wyraźnie opadł już z sił i nie był w stanie ani razu zagrozić bramce strzeżonej przez Szantera. Natomiast drużyna gospodarzy próbowała jeszcze podwyższyć rezultat tego spotkania strzałami z dystansu czy też po stałych fragmentach gry, jednak uderzenia W.Koby, Nykla czy A.Wardęgi zatrzymywały się na obronie rywali. Kilka razy prawą stronę świetnie przedarł się Przytuła, ale jego próby dogrania do wbiegających w pole karne kolegów z drużyny zostały powstrzymywane przez dobrze interweniującą defensywę z Nehrybki. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał wprowadzony na boisku Szelast, którego to uderzenie z około 7 m minęło minimalnie bramkę czy też Nykiel, który to przegrał pojedynek sam na sam z Jędruchem. W drugiej połowie nie udało się nam zdobyć bramki dlatego spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Jak po pierwszej połowie można było stwierdzić, że to GKS dość szczęśliwie prowadził aż 3:0, tak po drugiej połowie można śmiało powiedzieć że wynik ten jest najniższym wymiarem kary i to drużyna gospodarzy w pełni zasłużenie zdobyła 3 punkty. Warto dodać, że mimo braku 4 podstawowych zawodników, którzy wybiegli w Batyczach na boisko takich jak: Olech (pauzujący za kartki), Kilon (choroba), Kiełtyka (sprawy służbowe) czy Niedziela (sprawy prywatne), trener drużyny mógł dysponować na ławce rezerwowych aż 5 zawodnikami co pozwoliło na wymienienie w drugiej połowie prawie połowy składu. Zwycięstwo to pozwoliło nam na zbliżenie się w tabeli do podium, dzięki sensacyjnej porażce Batycz w Torkach, oraz nieco oddalenie się od środkowej strefy tabeli.