Szanter - Tokarz, Kie³tyka, Lewicki (Piejko 63'), Piechota - £uc, Kawecki (70' W. Koba), Przytu³a (63' Nykiel), Kilon, Olech (68' Niedziela) - Zaj±czkowski

0:1 Tokarz (as. Olech) 6'
0:2 Olech (as. £uc) 46'
0:3 Kie³tyka (as. Olech) 76'
0:4 Nykiel (as. Kilon) 79'

W pierwszym wyjazdowym spotkaniu rundy wiosennej pewnie pokonujemy LKS Nak³o 0:4. Wynik ten by³ najmniejszym wymiarem kary, a nasza dru¿yna dominowa³a na boisku pod ka¿dym wzglêdem.

Od pocz±tku spotkania GKS, podra¿niony ostatni± pora¿k± przed w³asn± publiczno¶ci± z Pogórzem Dubiecko, ruszy³ do ataku wysoko ustawiaj±c pressing co uniemo¿liwia³o rozgrywanie pi³ki przez gospodarzy. Efektem by³o szybkie objêcie prowadzenia, bo ju¿ w 6’ minucie za spraw± Grzegorza Tokarza strzelili¶my pierwsz± bramkê w tym spotkaniu. Do¶rodkowanie Olecha z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska nasz stoper zamieni³ na bramkê, lobuj±c z oko³o 16 m ¼le ustawionego bramkarza gospodarzy. Chwilê pó¼niej mog³o byæ ju¿ 2:0, Zaj±czkowski wychodz±c sam na sam zosta³ lekko wytr±cony z równowagi przez Jartyma, a arbiter bez wahania wskaza³ na „wapno”. Do karnego podszed³ nasz trener, lecz jego intencje ¶wietnie wyczu³ Ochenduszkiewicz i wybi³ pi³kê na rzut ro¿ny. Do koñca pierwszej po³owy GKS dalej narzuca³ warunki gry gospodarzom i stara³ siê podwy¿szyæ prowadzenie. Kilka razy swoich si³ z dystansu próbowali Kilon, Olech, Zaj±czkowski czy Przytu³a, ale bramkarz gospodarzy ¶wietnie  radzi³ sobie z uderzeniami naszych zawodników, b±d¼ mija³y one bramkê. Drug± najlepsz± sytuacj± na podwy¿szenie wyniku ponownie mia³ Olech, ale jego uderzenie z rzutu wolnego wyl±dowa³o na poprzeczce bramki. Warto dodaæ, ¿e nasza dru¿yna mia³a mnóstwo sta³ych fragmentów gry, ale w wielu z nich brakowa³o precyzji. Do przerwy zatem mieli¶my skromne, ale za to w pe³ni zas³u¿one prowadzenie.

Druga po³owa zaczê³a siê dla nas rewelacyjnie, bowiem ju¿ w 46’ minucie podwy¿szyli¶my wynik spotkania. Nasz coach popisa³ siê znakomitym uderzeniem z oko³o 25 metra, wykorzystuj±c wysuniêt± pozycjê bramkarza i bezpo¶rednim strza³em umie¶ci³ pi³kê w siatce. Po tej bramce w szeregach naszego zespo³u nast±pi³o lekkie rozlu¼nienie, co mog³o poskutkowaæ strat± bramki kontaktowej. W 53 minucie sam na sam z Szanterem wyszed³ najlepszy strzelec ligi - Dawid Kierepka, ale w tej sytuacji gór± by³ nasz bramkarz,  popisuj±c siê znakomit± interwencj±. Chwilê pó¼niej gospodarze ponownie mieli szansê na zdobycie bramki, po serii b³êdów naszej obrony, Poniewa¿ stan±³ oko w oko z naszym bramkarzem, ale w tej sytuacji to znowu Adam wyszed³ zwyciêsko ¶wietnie odczytuj±c intencjê strzelaj±cego. Po dwóch okazjach gospodarzy GKS obudzi³ siê i w dalszym ci±gu zacz±³ dominowaæ na placu gry. Bardzo dobrze na lewej „flance” radzi³ sobie Kilon, który niejednokrotnie wygrywa³ pojedynki 1vs1 ale w koñcowej fazie brakowa³o precyzji w podaniu lub w wykoñczeniu akcji. Jedn± z najlepszych sytuacji na podwy¿szenie wyniku mia³ Kie³tyka. Oko³o 62’ minuty „Bu³a” przechwyci³ akcjê gospodarzy i popêdzi³ z pi³k± na bramkê rywali, jednak w sytuacji sam na sam to Ochenduszkiewicz popisa³ siê dobra interwencj± broni±c strza³ naszego stopera. Co siê nie uda³o wtedy, uda³o siê chwilê pó¼niej. W 76 minucie, Olech z rzutu ro¿nego pos³a³ ¶wietn± centrê w pole karne, a tam formalno¶ci dope³ni³ Kie³tyka, który z bliskiej odleg³o¶ci wpakowa³ pi³kê do siatki nie daj±c szans bramkarzowi gospodarzy. 3 minut pó¼niej by³o ju¿ 4:0. Kilon popisa³ siê ³adnym przek±tnym podaniem w stronê niedawno wprowadzonego na boisko Nykla. Wydawa³oby siê ¿e obroñca z Nak³a przechwyci tê pi³kê ale na nasze szczê¶cie tak siê nie sta³o i Daniel wyszed³ oko w oko z bramkarzem gospodarzy i ze spokojem ustali³ wynik tego spotkania. Do koñca meczu GKS próbowa³ jeszcze zdobyæ 5- t± bramkê, ale i tym razem brakowa³o precyzji. Nasza dru¿yna mia³a tak wiele dogodnych sytuacji, ¿e ciê¿ko jest przytoczyæ je wszystkie. W drugiej po³owie na boisku oprócz wcze¶niej wspomnianego Nykla pojawili siê równie¿ Piejko, W. Koba oraz Niedziela. Zmiany okaza³y siê dobrym posuniêciem gdy¿ zmiennicy wprowadzili powiew ¶wie¿ej krwi w szeregi naszego zespo³u.

Po bardzo dobrym meczu ca³ej dru¿yny, wywie¼li¶my z Nak³a pierwsze ligowe punkty w tym roku, co pozwoli³o nam powróciæ  na 4-t± lokatê w tabeli. Nasza dru¿yna po raz kolejny pokaza³a, ¿e na wyjazdach radzi sobie du¿o lepiej ni¿ u siebie, wygrywaj±c 6 mecz z rzêdu na obcym terenie. Bardzo cieszy fakt zachowania czystego konta, na które zapracowa³a nie tylko obrona na czele z naszym bramkarzem, ale równie¿  nasi pomocnicy. Bardzo dobre spotkanie rozegra³ nasz nowy nabytek Pawe³ £uc, który znakomicie odnalaz³ siê w ¶rodku pola oraz trener naszej dru¿yny, który popisa³ siê dwoma asystami i bramk±. Miejmy nadziejê, ¿e w nastêpnym arcytrudnym spotkaniu z Czuwajem Przemy¶l, tym razem przed w³asn± publiczno¶ci± pójdzie nam równie dobrze jak w meczach wyjazdowych!